Trauma

“Wznieś me serce w niebo i nie daj mi się błąkać po manowcach ziemi.”

Tomasz a Kempis

O sekcji

Czym jest trauma?

Trauma zawsze jest związana z silnym przeżyciem. Często wiąże się z wydarzeniem związanym z zagrożeniem życia lub zdrowia. Jednak to nie sytuacja decyduje o tym, czy wydarzenie jest traumatyczne, ale osobiste, emocjonalne przeżycie zdarzenia. Im bardziej osoba jest przestraszona i bezradna, tym większe jest prawdopodobieństwo, że dozna traumy.

 

Terapia traumy jest potrzebna osobom, które doświadczyły sytuacji takich jak wypadki, przemoc, poniżenie. Traumą może być również dzieciństwo, brak zaspokojenia ważnych potrzeb emocjonalnych ze strony rodziców, częstego poczucia opuszczenia, bycia pozostawionym bez opieki.  Traumatyczne mogą być również stałe narażenia na drastyczne sytuacje (np. praca w policji, ratownictwie medycznym, wojsku).

 

Inga Izabela Nyc

Jestem psychologiem, psychotraumatologiem. Prowadzę terapię w podejściu EMDR. Ukończyłam szkolenie z zakresu terapii EMDR I i II stopnia pozwalające mi na prace z traumami prostymi i złożonymi, oraz szkolenia dotyczące pracy z żałobą: „ Jak prowadzić grupę wsparcia dla osób w żałobie”, „ Praca z żałobą po śmierci samobójczej”, „Praca z żałobą po poronieniu”, „Psychologiczne działania interwencyjne w przypadku śmierci bliskiej osoby”, a także szkolenie Treningu Umiejętności Społecznych (certyfikat 13/TUS15/W09/2009). Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR. Prowadzę terapię osób dorosłych w ramach której udzielam pomocy psychologicznej osobom dotkniętym skutkami przeżytych traum. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie, Fundacji Nagle Sami oraz Prywatnej Poradni Psychologicznej. Stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w szkoleniach, konferencjach, seminariach. Swoją pracę poddaję systematycznej superwizji. Nie wyobrażam sobie życia bez aktywności fizycznej i filmów.

 

Inga Nyc w Piaseczyńskiej Pracowni Osobowości zajmuje się diagnozą funkcji poznawczych tj. pamięć, koncentracja uwagi, funkcje wykonawcze.

 

Telefon kontaktowy 512 597 002

Email: inganyc@op.pl